Ultrazvuková + radiofrekvenční liposukce 3. generace – Kavitace

K získání ideální postavy často nestačí jen dodržování zdravého životního stylu. Toto ošetření je bezpečnou, účinnou a nechirurgickou metodou vedoucí k odbourávání tukových buněk, je zcela neinvazivní a poskytne dobře měřitelné výsledky bez nežádoucích vedlejších účinků a další následné péče. Přístroj kombinuje ošetření ultrazvukem a tripolární radiofrekvencí a zaměřuje se zejména na oblast zevních a vnitřních stehen, břicha a boků, zadečku a paží.

Díky působení ultrazvuku a radiofrekvence (v jedné ošetřovací hlavici) se tento přístroj zařazuje mezi nejúčinnější přenosné kavitační přístroje na současném trhu. Během ošetření zaměřený ultrazvukový paprsek pronikne cíleně do kůže a selektivně zničí tukové buňky, ale přitom neporuší kůži, krevní cévy ani nervy.

KAVITACE –  kavitační technologie je založena na působení nízkofrekvenčního ultrazvuku (35-45kHz). Během ošetření proniká zaměřený ultrazvukový paprsek cíleně do kůže a selektivně působí na tukové buňky. Díky rychlým vibracím ultrazvuku dochází ke vzniku bublin v tukových buňkách, které postupně rostou a implodují v určité velikosti. Po destrukci tukové tkáně se tuk ve formě triglyceridů vylije do mezibuněčného prostoru, kde je enzymaticky metabolizován na glycerol a volné mastné kyseliny. Ve vodě rozpustný glycerol je absorbován oběhovým systémem a využit jako zdroj energie, zatímco nerozpustné mastné kyseliny jsou transportovány do jater, kde dochází ke stejným metabolickým pochodům jako po konzumaci mastnějšího jídla.

RADIOFREKVENCE – tento přístroj využívá radiofrekvenci monopolární a tripolární – toto zajišťuje působení v různých vrstvách podkožního tuku. Jejím působením dochází k lipolýze a tak se tuk /triglyceridy/ rychleji rozpadá urychluje tím proces odbourávání a stává se tak nedílnou součástí bezbolestné liposukce. Působením tripolární radiofrekvence navíc dochází k omlazení pokožky /urovnání a k produkci nových kolagenových vláken, takže po zhubnutí je kůže pevnější je schopna lépe vázat vodu a není ochablá.

Průběh zákroku:

Před ošetřením (2-3dny) doporučujeme navýšit pitný režim a dodržovat jej po celou dobu kůry a ideálně i po skončení. Díky pitnému režimu se podpoří proces odbourávání a zrychlí metabolismus.
Délka samotné procedury se pohybuje mezi 45 až 60 minutami, vzhledem k velikosti ošetřované partie.
Kosmetička si označí místo ošetření a potom jen jemně krouží přístrojem po vaší kůži. Ošetření je příjemné, bezbolestné, v ošetřované oblasti lze cítit lokální prohřátí, jehož vlivem může být pokožka po ošetření mírně začervenalá. Po zákroku se můžete zapojit do běžných denních aktivit. (Není třeba nosit speciální elastické bandáže či prádlo jako po chirurgické liposukci).


Doporučuje se ošetřovanou patrii nevystavovat slunci ( včetně solária) po dobu 2-3 dnů.
První výsledky lze pozorovat již 2-3 den po ošetření. V závislosti na rychlosti metabolismu se konečný efekt dostavuje individuálně v průběhu týdne až 14 dnů.
Proceduru je vhodné opakovat 3-5x v rozmezí 1 týdne až 14 dnů.

Ze zkušenosti doporučujeme pro lepší efekt kombinovat ošetření s lymfodrenáží a skořicovým zábalem, výsledky se dostavují rychleji a lymfodrenáž působí plošně na celé tělo a preventivně působí proti zadržování vody v těle.

Pro zachování příznivého výsledku je vhodné dodržovat zdravý jídelníček, pitný režim a mít dostate

Kdy není ošetření přístrojem vhodné?

– Tuková vrstva je tenčí než 1,5 cm.

– Chronická onemocnění imunitního systému, pojivové tkáně, kůže, krve, jater a poruchy hojení.

– Těhotenství a kojení

– Kardiostimulátor, kovové náhrady kloubů či jiné kovové protézy v ošetřované oblasti.

– Vkleslé jizvy nebo kýla v ošetřované oblasti.

– Pro osoby mladší 18 let.

– Nádorové onemocnění

– Plicní embolie, trombóza

– Při akutním zánětu v těle

– Základním předpokladem je dobrý zdravotní stav.

Pro tuto metodu není zcela rozhodující pružnost kůže, proto se dá aplikovat i u starších pacientů nebo u lidí se zjizvenou kůží. Dobrých výsledků dosahujeme u ošetření problematických partií po porodu, kde dochází k viditelnému zlepšení stavu strií, pružnosti a pevnosti kůže.

Tato metoda vám, jako žádná jiná, nezajistí, že i po tomto zákroku nebudete nadále přibírat na váze. Vše je založeno na zotpovědném přístupu k našemu vlastnímu tělu, vyvážené stravě a pohybu. Klienti vnímají výsledky tohoto zákroku jako motivaci a odrazový můstek k procesu dalšího hubnutí a to přirozeným způsobem.