Ultrazvuková kosmetická péče s fotondynamickým světlem

Ultrazvuk dokáže vibrovat buňkami kůže na tváři a jemnou masáží tak zlepšit tok lymfy a cirkulaci krve. Zlepšuje metabolismus a schopnost regenerace tkání, stimuluje nervový systém a aktivuje funkce buněk. Foton-dynamická terapie má v kosmetické praxi dlouhou tradici ( její počátky jsou datovány již k začátku 20.století). Přístroj používá techniky světelného přenosu a fototerapie. V závislosti na typu pleti a požadovaného efektu se zvolí světlo dané vlnové délky*, které má schopnost podpořit fotosenzitivní chemické reakce v buňkách, katalyzuje činnost enzymů,přispívá aktivaci buněk a zlepšení jejich metabolismu. Tato aktivace způsobí, že pokožka spustí tvorbu nového kolagenu a to přímo do míst, kde je nejvíce potřebný – dochází k rychlejšímu hojení tkání, kůže posílí o antioxidanty,zjemní a zesvětlá.

Červené světlo (625nm)

-stimukace tvorby kolagenu, regeneračních procesů, redukce drobných vrásek

Modré světlo (465nm)

– působí proti látkám které způsobují zánět v kůži, proti bakteriálnímu akné, příznivý vliv na jizvy, zklidňuje pokožku, regulace tvorby mazu

Zelené světlo (525nm)

– zklidňuje pokožku, působí proti otokům, rejuvenace-podpora tvorby kolagenu, regulace tvorby mazu, stahuje popraskané žilky, zklidňuje začervenání a podráždění, rozjasnění, působí proti shlukování melaninu v pokožce – redukce hyperpigmentací.

Kontraindikace:

Hnědé černé skvrny jako jsou velké pihy,znaménka, bradavice

Ekzém, lupenka,otevřené rány, aktivní infekce, opary

Abnormální onemocnění kůže způsobené cukrovkou či jinými metabolickými poruchami

Léčení AHA, BHA kyselinami, lokálními retinoidy, steroidy během posledních 3 měsíců

Opalování po proceduře 2-3 dny