Neinvazivní mezoterapie


Tato vysoce účinná metoda je určena pro péči o obličej i tělo a je založena na principu elektroporace. Na povrchu každé buňky se nachází ochranná vrstva ( polopropustná membrána) která chrání organismus před prostupem patogenních látek, bakterií a virů do těla. Aktivní látky v kosmetických přípravcích mají často velké molekuly, které za normálních okolností sťěží procházejí skrze tuto membránu a projdou pouze do vrchních vrstev pokožky a dále ne – jejich účinek je krátkodobý. Neinvazivní mezoterapie využívá účinků krátkých elektrických impulzů na buněčné membrány. S každým elektrickým impulzem se vytváří v membráně tzn. ultramikropóry a dále mikrokanálky, kterými sérum aktivně prostupuje na dané místo,kde je nejvíce potřeba. Proces se s každým dalším impulzem opakuje a tím dochází k zlepšení prostupnosti pokožky. Můžeme tedy  velmi efektivně zapravit látky s vysokým obsahem vitamínů, aminokyselin, mesokoktejly, séra s kyselinou hyaluronovou či kolagenem.

Účinky neinvazivní mezoterapie: 


– pomáhá k omlazení pokožky, zpevnění a proti ochabnutí, redukce hlubokých a odstranění jemných vrásek

– eliminace nerovností pokožky, vyhlazení jizev, strií

– hloubková hydratace pokožky, snížení projevů kuperózy, akné a zmírnění zánětů

– depigmentace, sjednocení tónu pleti a projasnění

Velkou výhodou této techniky je její bezbolestnost a také nedochází k žádnému porušení ani podráždění kůže jako u klasické mezoterapie nezvyšuje fotosenzititu na UV záření.
Objev principu elektroporace byl dokonce oceněn Nobelovou cenou v roce 2003.

Pro dosažení nejlepšího výsledku doporučujeme absolvovat kůru složenou 4-10 procedur, s intervalem každých deseti dnů. Ošetření lze kombinovat s hloubkovým čištěním, ruční masáží a provádět tak i v 4-6 týdenních intervalech. 

Kontraindikace: 

– kovové implantáty v těle, kardiostimulátor

– těhotenství a kojení 

– akutní záněty pokožky, infekční onemocnění, virová onemocnění, opar, epilepsie

– onkologická onemocněnísrdeční a cévní onemocnění