Chemický peeling – Obnovující peeling ovocnými kyselinami

Tato neinvazivní metoda přispívá k účinnému omlazení,regeneraci a obnově pleti a díky svému širokospektrálnímu využití je v dnešní době velmi žádanou dermatologickou procedurou. Svůj prapůvod má již ve starověku, kdy se  látky s kyselým pH začaly využívat k obnově pleti ( mléčné koupele, citronová šťáva napomáhající bělení kůže). Při chemickém peelingu dochází k vyvolání záměrného podráždění pokožky, začervenání a vytvoření mírného buněčného otoku. Tyto doprovodné účinky jsou základním předpokladem úspěšnosti této metody. V průběhu několika dnů po aplikaci nastává proces hojení pokožky, při kterém mizí např. trudovitá pleť po akné, drobné vrásky a nesrovnalosti pleti vyvolané pravidelnou a dlouhodobou expozicí slunečnímu záření.
Při ošetřením chemickým peelingem pracujeme výhradně s  českou dermokosmetikou SynCare.
 
V čem je SynCare AHA peeling GlycoHyal jedinečný?

Jediný český výrobce AHA peelingů testovaných ve vlastním dermatologickém centru. Lékařské a salonní peelingy maji pH v 0,6-1,4 a nejsou nadměrně naturalizovány. To znamená,že je zachována vysoká účinnost. Úpravu pH provádí zásaditou aminokyselinou, což umožnilo úplně nebo částečně vyloučit dráždivý hydroxid amonný. Jako jediný v Evropě obsahuje AHA GlycoHyal rovněž kyselinu hyaluronovou, která zlepšuje aplikační vlastnosti peelingu a a snižuje subjektivní vjem dráždění. Specialisté, kteří aplikují SynCare AHA GlycoHyal absolvovali odborný zácvik vedený dermatologem. Abychom zabránili nadměrné nežádoucí reakci, poskytujeme klientům zjemňující emulzi, která připraví pleť na proceduru a zvýší účinek ošetření.

Ošetření pomocí SynCare AHA GlycoHyal je vhodné pro:

– Pleť poskozenou po nadměrném slunění s tvorbou vrásek a nadměrným rohovatěním (hypo a hyperpigmentace, pihy)
– Akné I.a II. typu s postulamy a komedony, trudovitá pleť
– Stárnutí pokožky

V případě velmi suché a citlivé pleti též provádíme šetrnější alternativu Beta Peel, která využívá vlastností betahydroxy kyselin, které jsou vhodnější pro tento typ pokožky. Jako základ obsahuje Beta Peel kyselinu mandlovou v kombinaci s kyselinou vinnou a derivátem vitamínu A

Ošetření Betapeelem je účinné pro:

– omlazení a zjemnění
– sjednocení pigmentu
– akné u citlivé pleti
– Acne comedonica,Rosacea, Hyperkeratózy

Jak se na peelingové ošetření AHA a BHA připravit?

Ošetření se skládá z několika kúr povrchového AHA a BHA peelingu. 10 – 14 dnů před první kúrou budete používat G10 Zjemňující emulzi, která významně snižuje riziko případné nežádoucí reakce. Emulzi používejte 1-2x denně dle doporučení. Od počátku aplikace emulze se neopalujte a používejte pouze doporučenou kosmetiku. Dbejte pokynu svého specialisty!

AHA peeling je hraničním zákrokem na pomezí kosmetického ošetření a lékařské péče. Výsledek ošetření bývá velmi uspokojivý za předpoklad profesionálního výkonu a Vašeho zodpovědného přístupu po provedeném AHA peelingu.

Jak probíhá ošetření AHA peelingem SynCare?

Budete ošetřeni přípravkem G30 nebo G35 AHA obnovující peeling. Jedná se 30% nebo 35% roztok kyseliny glykolové (původem z cukrové třtiny) upravený na optimální pH. Aplikace přípravku se zpravidla projeví svěděním a začervenáním. Dle reakce pleti a typu kúry bude roztok po 3 – 7 minutách neutralizován a odstraněn. Poté možný nepříjemný pocit na pokožce ihned ustane. Domluvíte si příští kúru. Následně budete používat po 2 dny indiferentní krém dle doporučení ošetřujícího specialisty a opět se vrátíte k používání přípravku G 10. V této době chraňte ošetřená místa před sluncem a jakékoliv nežádoucí reakce sdělte specialistovi.

Kontraindikace:

– Aktivní herpes, ekzém
– podrážděná nebo popálená pleť či na řezné rány a plošné bradavice.
– Postoperační stavy s dosud nevyhojenými ranami
– Léčba ozařováním (v posledním roce)
– Tvorba hypertrofických jizev v anamnéze
– Kryoterapie (v posledním měsíci)
– Těhotenství
– používání retinoidů v posledních měsících